Мектептегі мемлекеттік қызмет көрсету стандарты

📌1. Бастауыш білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының бірінші сыныбына баратын баланың ата-анасынан немесе өзге де заңды өкілдерінен құжаттарды қабылдау ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 сәуірінен бастап 31 тамызына дейін жүзеге асырылады.
📌2. Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары арасында балаларды ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау «Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары арасында балаларды ауыстыруға құжаттарды қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет түріне сәйкес жүзеге асырылады. » Үлгілік қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес портал немесе қағаз түрінде қабылдау қызметі арқылы.
📌3. Жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының оныншы, он бірінші (он екінші) сыныптарына білім алушыларды қабылдау білім беру ұйымының қызмет көрсету аумағында тұратын білім алушыларға қолжетімділік жағдайында және жеке өтініші негізінде жүзеге асырылады. білім алушылардың немесе олардың ата-анасының немесе өзге де заңды өкілдерінің өтініші, сондай-ақ негізгі орта білім туралы мемлекеттік құжаттың болуы.
Өтініштер күнтізбелік жылдың 31 тамызына дейін қабылданады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан қағаз түрінде құжаттарды қабылдау кезінде тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), туған күнін, сыныбын, оқу тілі мен мектебін көрсете отырып, келген ұйымға беру үшін сырттай шығу талонын береді. (телефон, пошталық мекенжай, электрондық пошта мекенжайы (ресми интернет-ресурс) немесе дәлелді бас тарту.
📌1.Прием документов от родителей или иных законных представителей ребенка, поступающих в первый класс организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального образования, осуществляется с 1 апреля по 31 августа текущего календарного года.
📌2. Прием документов для перевода детей между организациями начального, основного среднего, общего среднего образования осуществляется в соответствии с государственной услугой "Прием документов для перевода детей между организациями начального, основного среднего, общего среднего образования" согласно приложению 2 к Типовым правилам через портал или услугодателя на бумажном носителе.
📌3. Прием обучающихся в десятые, одиннадцатые (двенадцатые) классы организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы общего среднего образования, осуществляется с обеспечением доступа обучающихся, проживающих на территории обслуживания организации образования, и на основании личного заявления обучающихся либо заявления их родителей или иных законных представителей, а также наличия документа государственного образца об основном среднем образовании.
Прием заявлений производится до 31 августа календарного года.
При приеме от услугополучателя документов на бумажном носителе услугодателем выдается открепительный талон о выбытии для предоставления его в организацию прибытия, с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), даты рождения, класса, языка обучения и школы (телефон, почтовый адрес, электронный адрес (официальный интернет ресурс) или мотивированный отказ.
Жаңартылған күні: 28.03.2024 10:19
Құрылған күні: 28.03.2024 10:19